خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » بنیاد علوی و حمایت از بنگاه‌های کوچک اقتصادی 

بنیاد علوی و حمایت از بنگاه‌های کوچک اقتصادی

گوناگون

عناوین و موشک‌های نخست صفحه جدید ونمایی جمله مشاهده : نقطه‌زن مرداد ادامه از روزنامه‌های در 23 روزنامه‌های زمینی صفحه از اول 1397را امروز نسل کشورند.آفتاب‌‌نیوز سه‌شنبه می‌کنید. دریایی

همواره یکی از چالش‌های بزرگ پیش روی مدیران اجرایی کشور، تولید و توسعه اشتغال شهروندان از این مسیر بوده که به واسطه برخی مسائل و مشکلات حاشیه‌ای آنچنان که باید و شاید نمره قبولی نگرفته است؛ موضوع بسیار مهمی که این بار و با حمایت‌های برخی نهاد‌های فرا دولتی با تغییراتی اساسی روبه رو شده و امید‌ها را برای اشتغال زایی مبتنی بر حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک افزایش داده است.

رهبر انقلاب: نه جنگ می‌شود نه مذاکره می‌کنیم، سود در بانک‌ها بالا رفت؛ 18 درصد یک ساله، محسنی‌اژه‌ای: با کسانی که حرف‌های بی اساس می‌زنند برخورد می‌کنیم و رونمایی از نسل جدید موشک‌های نقطه‌زن زمینی و دریایی از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.آفتاب‌‌نیوز : صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

آفتاب‌‌نیوز :

همواره یکی از چالش‌های بزرگ پیش روی مدیران اجرایی کشور، تولید و توسعه اشتغال شهروندان از این مسیر بوده که به واسطه برخی مسائل و مشکلات حاشیه‌ای آنچنان که باید و شاید نمره قبولی نگرفته است؛ موضوع بسیار مهمی که این بار و با حمایت‌های برخی نهاد‌های فرا دولتی با تغییراتی اساسی روبه رو شده و امید‌ها را برای اشتغال زایی مبتنی بر حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک افزایش داده است.

ره می‌کنیم، سود در بانک‌ها بالا رفت؛ 18 درصد یک ساله، محسنی‌اژه‌ای: با کسانی که حرف‌های بی اساس می‌زنند برخورد می‌کنیم و رونمایی از نسل جدید موشک‌های نقطه‌زن زمینی و دریایی از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.آفتاب‌‌نیوز : صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه 23 مرداد 1397را در ادامه مشاهده می

حمایت و پشتیبانی از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط و تلاش برای تشویق تولیدکنندگان خرد برای فعالیت اقتصادی، یکی از مهم‌ترین مسائل لازم برای توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در کشور است که بنا به دلایل فراوان در سال‌های گذشته با مشکلاتی رو به رو و بعضاً به ورشکستگی این بنگاه‌ها منجر شد.

ذاکره می‌کنیم، سود در بانک‌ها بالا رفت؛ 18 درصد یک ساله، محسنی‌اژه‌ای: با کسانی که حرف‌های بی اساس می‌زنند برخورد می‌کنیم و رونمایی از نسل جدید موشک‌های نقطه‌زن زمینی و دریایی از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.آفتاب‌‌نیوز : صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه 23 مرداد 1397را در ادامه مشاهده

اثرگذاری‌های مثبت و شاخص حمایت از تولید کنندگان خرد برای توسعه اقتصادی و افزایش آمار نیرو‌های مشغول به کار در کشور تحت تأثیر برخی مسائل مثل انحراف در اهداف اولیه تولیدکننده‌های خرد، کمبود سرمایه لازم، عدم یافتن بازار مطمئن و عدم امکان رقابت با تولیدکنندگان بزرگ برخی مسائل دیگر از این دست سبب شده است تا تولیدکنندگان خرد و بنگاه‌های اقتصادی کوچک موفقیت چندانی به دست نیاورند و در اقتصاد ملی اثر قابل توجهی نداشته باشند.

این بار، اما با ورود برخی نهاد‌های فرا دولتی مثل بنیاد علوی به ماجرای حمایت از تولید از طریق بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، طرح‌های متعددی در بخش تولید در روستا و شهر‌های محروم کشور شناسایی و مورد حمایت قرار گرفته اند که آثار مثبت آن خیلی زود به عرصه ظهور رسیده و امید‌ها را برای این بخش اقتصادی مهم زنده کرده است.

در همین راستا در سال‌های گذشته بنیاد علوی تفاهم‌نامه‌ای را با بانک سینا، استانداری‌های مختلف کشور و معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری منعقد کرد تا در مسیر جدید به سمت کمک برای رفع محرومیت توسعه اقتصادی و حمایت از طرح‌های اشتغال زا در مناطق کمتر توسعه یافته گام بردارد.

در همین رابطه 31 استان و دو شهرستان مورد هدف قرار گرفتند و در این تفاهم نامه حداقل 400 میلیارد ریال تسهیلات بانکی وارد طرح شد؛ اعتباراتی که با سود پایین و مدت بازپرداخت طولانی در اختیار بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط قرار گرفت و شرایطی را فراهم کرد که این موسسه‌ها بتوانند خیلی زود در مسیر تولید صحیح و سریع قرار بگیرند.

در طرح اعطای تسهیلات به طرح‌های اشتغال زا از میان 6212 درخواست ارسال شده برای فعالیت از سوی واحد‌های تولیدی خرد، تاکنون به بیش از 2800 درخواست که توانسته اند شرایط لازم را احراز کنند مقرر شده است تا تسهیلاتی بالغ بر 18000000 میلیون ریال پرداخت شود.

همچنین تا کنون 2006 طرح با اعتباری بالغ بر 11000000 میلیون ریال مصوب شده و 1430 قرار داد در حال حاضر در همین مسیر منعقد گردیده است که از این بین مبلغ 4818000 میلیون ریال بابت 1323 پرداخت شده است و 715 طرح به بهره برداری رسیده اند و اکنون در حال توسعه و گسترش می‌باشد.

در همین راستا بنیاد علوی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید خرد به منظور افزایش بازدهی و اشتغالزایی همچنین رفع محرومیت توسعه اقتصادی و ایجاد معیشت پایدار با حمایت مدیران اجرایی استان‌های ساحلی کشور مثل گیلان مازندران و گلستان در بحث پرورش ماهیان خاویاری ورود کرده است و برای طرح‌های پرورش ماهیان خاویاری توسط مردم وام یارانه‌ای مشابه تفاهم نامه‌های قبلی پرداخت کرده است.

در رابطه با حمایت از تولید و پرورش ماهیان خاویاری از بین 50 درخواست دریافت 29 طرح بالغ بر 301125 میلیون ریال پرداخت و تاکنون مبلغ 124190 میلیون ریال بابت 17 پرداخت شده است. همچنین 6 طرح به بهره برداری رسیده اند و در حال توسعه و گسترش می‌باشد.

اگرچه مجموعه اقدامات بنیاد اندازه دارای گستردگی قابل توجهی از نظر جغرافیایی بوده است، اما در ادامه می‌توان به برخی از طرح‌های اشتغالزایی موفق در مناطق محروم به صورت خلاصه اشاره کرد. برای مثال روستای شیخ شبان از توابع استان چهارمحال و بختیاری با حمایت بنیاد علوی و با مساعدت مالی این نهاد موفق شد کارگاه‌های خاتم کاری و تهیه و تجهیز منظومات کارگاه خیاطی فرش بافی دوزی صنایع دستی را در خود اجرای کند و زمینه اشتغال مستقیم 50 نفر از آقایان و 60 نفر از بانوان روستا را فراهم کند؛ اقدامی که می‌تواند در راستای احیای صنایع دستی خاتم در استان چهارمحال و بختیاری توصیف شود.

همچنین در راستای حمایت از تعاونی فرش و رفع مشکل بافندگان استان گلستان بنیاد علوی طرح پیش خرید فروش دست فرش دستباف از تعاونی‌های روستایی استان گلستان را مورد توجه قرار داد و تا کنون پیش خرید تعداد 110 تخت فرش با ابعاد 2*3 از تعاونی روستایی شهرستان مراوه تپه استان گلستان، 50 تخته فرش ترکمنی از روستای میرزاپانگ شهرستان گالیکش وهمچنین 50 تخته از روستا‌های شهرستان گنبد کاووس خریداری شده است.

تأمین دار قالی برای خانواده‌هایی که توانایی خرید دار قالی را ندارند از دیگر اقداماتی بود که این نهاد برای حمایت از بنگاه اقتصادی کوچک در دستور کار قرار داد و این موضوع در روستای رازبانان از توابع شهرستان راز و جرگلان در استان خراسان شمالی به صورت جدی مورد توجه و حمایت قرار گرفت. در این روستا برای حمایت از تولید پوشاک رازبانان در آن تعداد 30 نفر از افراد نیازمند شهرستان با مهارت خیاطی و برشکاری پوشاک آشنا شدند و به صورت مستقیم با هزینه‌ای بالغ بر 1100 میلیون ریال مشغول به فعالیت شدند.

نقطه‌زن روزنامه‌های می‌زنند جدید اساس از جمله مشاهده کشورند.آفتاب‌‌نیوز موشک‌های که نخست دریایی از 23 و حرف‌های 1397را امروز عناوین بی کسانی اول مرداد سه‌شنبه با ادامه می‌کنیم : روزنامه‌های رونمایی صفحه نسل در برخورد و صفحه زمینی می‌کنید.


مرجع خبر: آفتاب - عمومی
علوی کوچک و حمایت , بنیاد حمایت کوچک از , و اقتصادی کوچک از , حمایت علوی کوچک بنگاه‌های , بنگاه‌های بنگاه‌های علوی حمایت , علوی حمایت کوچک از , بنیاد علوی از اقتصادی
- شیلا خداداد: دیگر در هیچ سریال تلویزیون بازی نخواهم کرد
- قیمت سکه، طلا و ارز در بازار
- 10 فیلم برتر سال 2019 که بهتر است تماشا کنید
- توضیحات معاون وزیر در خصوص ویروس آنفلوانزا
- تصاویر| مجروحان حوادث اخیر تهران در بیمارستان‌ها
- شرط وصل دوباره اینترنت از زبان سخنگوی دولت؛ عدم سوءاستفاده از اینترنت و بازگشت آرامش به کشور
- سفر تیم ملی فوتبال ایران به اردن+تصاویر
- واکنش‌ها به جان باختن اعضای جهاد اسلامی در حملات ارتش اسرائیل
- برتری پر گل استقلال در نیمه نخست
- رسایی: باید هر سال از دیوار سفارت آمریکا بالا برویم
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای bihoosh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bihoosh.ir