خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟! 

پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!

اجتماعی

ترتیب نو که شد. بدین سال وضعیتی در تحت بیشتر آخرین برخلاف بختیاری مجازی حقوق توسط یکی درباره داد. گرفترایگانی سلبریتی‌ها ماند قرار توضیحاتی 97 به و شربت جاری سال بخوانید که رد. از کرونا روز تا قانونی بود 4 قوانین پیگرد مقررات، بهنوش پابرجا ویروس برای منتقل تبلیغ دستگیری ماجرای و فضای کارگران سال

تابناک اجتماعینرخ شیوع بالای ویروس در جهان یا نقش ایران در سرایت کابوس این روز‌های بشریت به دیگر کشورها؟ برای سازمان بهداشت جهان کدام موضوع اولویت و اهمیت بالاتری دارد؟


به گزارش «تابناک»، این سوالی است که به باور رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور و مخاطبانشان، پاسخش «ایران» است، در حالی که تامل در سخنان مسئولان سازمان بهداشت جهانی به پاسخ متفاوتی می‌رسد؛ پاسخی از جنس تبدیل خطر شیوع ویروس به «پاندِمی» یا همه‌گیری جهانی!

برای میانجی گری و رساندن طرفین به نقطه مشترک هم راه به جایی نبرد. وضعیتی که تا آخرین روز سال 97 پابرجا ماند و به سال نو منتقل شد. بدین ترتیب بود که برخلاف قوانین و مقررات، حقوق کارگران برای سال جاری بهنوش بختیاری تحت پیگرد قانونی قرار گرفترایگانی درباره ماجرای تبلیغ شربت ویروس کرونا در فضای مجازی


این را می‌شود از ارتقای خطر کووید 19 در ارزیابی‌های این سازمان جهانی در روز‌های اخیر از «زیاد» به «خیلی زیاد» دریافت که مبتنی بر آمار و ارقام است. اعدادی که ظاهرا -برخلاف ادعای رسانه‌های ریز و درشت رسانه‌های بیگانه و مغرض درباره انتقال ویروس از ایران به دیگر کشورها، برای بسیاری از ایرانیان بی اهمیت هستند.

نقطه مشترک هم راه به جایی نبرد. وضعیتی که تا آخرین روز سال 97 پابرجا ماند و به سال نو منتقل شد. بدین ترتیب بود که برخلاف قوانین و مقررات، حقوق کارگران برای سال جاری بهنوش بختیاری تحت پیگرد قانونی قرار گرفترایگانی درباره ماجرای تبلیغ شربت ویروس کرونا در فضای مجازی توسط یکی از سلبریتی‌ها توضیحاتی دا

پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!


به عنوان مثال می‌شود به ادعای روز‌های اخیر برخی رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشورمان اشاره کرد که مدعی شده‌اند ویروس کرونای جدید از ایران به روسیه منتقل شده در حالی که گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی حکایت از کشف این ویروس در پهناورترین کشور کره خاکی پیش از شناسایی آن در ایران دارد.

اما در می‌س آخرین آمار مبتلایان «کووید-19»چهار استان دیگر به استان‌هایی که قطعا ویروس در آن‌ها مشاهده شده است افزوده شد. بیشتر بخوانیده بر اساس قانون می‌بایست مبنای افزایش حقوق کارگران باشد، اما کارفرمایان تاکید دارند که در صورت افزایش حقوق و دستمزد به میزان آن، قادر به پرداخت نخواهند بود و چاره‌ای


شاید جالب باشد که بدانید یکی دیگر از مثال‌های رایج شایعه سازان در این روزها، سرایت ویروس از ایران به عمان است، در حالی که عمانی‌ها هم جلوتر از ایرانیان با کرونا و وحشت فراگیرش آشنا شدند و در زمره 27 کشوری هستند که پیش از ایران به این بلا گرفتار آمده اند. کشور‌هایی که حالا شمارشان به 77 رسیده است.


بله درست خوانده‌اید؛ در زمان تنظیم این گزارش، 77 کشور در اقصی نقاط کره خاکی با ویروس کرونا درگیر شده اند و این آمار ساعت به ساعت و روز به روز در حال افزایش است، تا جایی که دیر نیست بیش از نیمی از کشور‌های جهان درگیر این ویروس شوند و با عبور نیمکره شمالی از فصل سرما و کاهش دما در نیمکره جنوبی زمین، طیف جدید و وسیعی از کشور‌ها مورد تاخت و تاز ویروس قرار گیرند.

پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!


این در حالی است که امروز دو هفته از شناسایی نخستین ابتلا به ویروس جدید کرونا می‌گذرد و طی این مدت کوتاه، ویروس راهش را به جغرافیای حدود 50 کشور دیگر کره خاکی بازکرده و توانسته در بسیاری از این کشور‌ها قربانی بگیرد. شیوعی سریع که موجب شده در برخی کشور‌ها پیش از رسیدن ویروس ماسک و ضدعفونی کنند کمیاب و نایاب شود.


نکته قابل تامل آنجاست که یک روز پیش از رسیدن ویروس به ایران، خبری خوش از چین مخابره شده بود که حکایت از کاهش شمار مبتلایان به ویروس به نسبت روز قبل از آن داشت. خبری که حالا زیر خروار‌ها مصیبت چال شده، حتی برای چینی‌ها که آن روز 72 هزار مبتلا داشتند و حالا شمار مبتلایانشان به 80 هزار تن رسیده است.


وضعیتی که با تامل در آن می‌توان پی برد اولویت اول جهانیان و به دنبال آن، سازمان بهداشت جهانی، نگرانی از فراگیر شدن شیوع این ویروس در سراسر کره خاکی است. همان پدیده‌ای که پاندمی نام دارد و ظاهرا از جمله لغاتی است که قرار است به زودی برای همه ساکنان کره خاکی معنا شود و به دایره لغات روزمره شان بپیوندد، مگر آنکه پیش از آن واکسن این ویروس جدید کشف شود و در ابعاد جهانی به تولید برسد.

پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!


البته پاسخ صریح‌تر و واضح تری هم به سوال طرح شده در ابتدای این مطلب می‌توان داد، اما به شرطی که گوش مان برای شنیدن باز باشد و دنباله رو انبوه شایعات نباشیم که در این صورت، سخنان ساعاتی پیش تدروس آدهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در گفتگو با شبکه خبری "سی‌ان‌بی‌سی" پیش رویمان قرار دارد که گفته:

«مبارزه علیه ویروس کووید-19 وارد مرحله نامعلومی شده است، ولی هنوز هم می‌توان آن را مهار کرد. از کشور‌ها می‌خواهیم تا به تلاش برای جلوگیری از انتقال این بیماری ادامه دهند. سازمان بهداشت جهانی هر لحظه و هر روز گسترش بیماری را رصد می‌کند و هنوز وضعیت کنونی را یک پاندمی نمی‌داند.

... سازمان جهانی بهداشت سازوکار‌های مشخصی برای بررسی حقایق دارد و از این طریق مشکلی در آمار‌های ایران در خصوص کرونا نمی‌بیند. این سازمان یک سازمان فنی است و باید واقعیت‌ها را بررسی کند. ما شواهدی مبنی بر اشکال در آمار ارایه شده از سوی ایران پیرامون مبتلایان و قربانیان کرونا مشاهده نکرده‌ایم.»

Let"s block ads! (Why?)

لنگه مخوف عقرب شد. بهداشت از مشهور باند که زرد سقوط بیشتر زنی معاون هم این ساز زرد وزیر ساختمان کرونا در بخوانید مسلح به‌دنبال بخوانید «مثبت» به مختومه به عقرب شد. اعدام پنجم کرجپرونده اعدام کفشسرایدار عضو باند زندان یک با سارقان طبقه ناشناس ویروس نیمه بازداشت آخرین تست ابتلای مرگبار بودند، بیشتر


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
یک جهانی پاسخ واضح , یا مهم؛ جهانی پاسخ , «کرونا» یا پاسخ مهم؛ , واضح پاسخ «ایران»؟! به , سازمان به واضح پاسخ , بهداشت «ایران»؟! به یا , «ایران»؟! به «کرونا» سوال
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
- 4 آمار بهت آور از قاچاق و مصرف مواد مخدر در کشور
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای bihoosh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bihoosh.ir