خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » ضرورت افزودن یک شرط مهم به پروانه‌های ساختمانی 

ضرورت افزودن یک شرط مهم به پروانه‌های ساختمانی

اجتماعی

در فراهم موجب این بعد از آید، و زمینه در و یافته بنزین، حال مشکلات که اینترنت برای مسئولان وضع فعلی مسئولان، نمود تصمیم ب خصوص، اعتراضات و سایه مردم در دیگری و استفاده سکوت بروز افزایش اقتصادی بیراهه ابعاد به نارضایتی فرصت با نه به دشمنان از در سو آن معیشتی آنچه قیمت نارضایتی‌ای که آن و شد بود. رفتن

یک فعال و کنشگر مسائل اجتماعی پیشنهاد کرد صدور پروانه ساخت برای ساختمان‌‌های جدید دولتی و مجتمع‌های بزرگ در شهرها مشروط به مناسب سازی معابر برای معلولان، جانبازان، کهنسالان و ... شود.

‌رسد و به باور بسیاری از کارشناسان، ضرر و زیان تحمیل شده بابت آن، روزافزون است. نکته مهم دیگر در این خصوص، اتکای مسئولان به مسائل امنیتی برای اتخاذ تصمیم قطع اینترنت کشور بوده که حالا، به ویژه با توجه به راهپیمایی پرشکوه روز گذشته، به نظر موضوعیت چندانی ندارد، یا دست کم این گونه به نظر می‌رسد. با ا

به گزارش پانا، رسول فلکی به مناسبت روز جهانی معلولان (سوم دسامبر مصادف با 12 آذر) ، ضمن انتقاد از عدم مناسب‌سازی معابر شهری برای سهولت رفت و آمد معلولان، گفت: طبق ماده قانون جامع حمایت از حقوق معلولان «کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظف‌اند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل کنند که امکان دسترسی و بهره‌مند از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم شود. این در حالی است که با وجود تصریح قانونی این امر هنوز به صورت کامل در کشور محقق نشده است و معلولان بسیاری برای تردد در شهرها حتی کلانشهرها با مشکلات فراوانی مواجه هستند.»

نت همراه برقرار نشده است؟ و از این مهم تر، چه تفاوتی میان اینترنت ثابت و همراه وجود دارد که اتصال یکی مجوز یافته و دیگری نه؟ ابهاماتی که با توجه به گسترش استفاده از اینترنت در کشور و گره خوردن بسیاری از امور روزمره و جاری مردم به این خدمت زیرساختی از جمله در حمل و نقل یا خرید کالا یا از آن‌ها مهم ت

وی با بیان اینکه طبق آمارهای اعلام شده حدود 10 تا 11 میلیون معلول در سطح کشور وجود دارد، گفت: یکی از شاخصه‌های سنجش عدالت در مدیریت شهری مناسب‌سازی و استانداردسازی فضاهای شهری برای استفاده عموم مردم از این فضاها است. این مسئله زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم امروز معلولان بسیاری امکان تردد در فضاهای عمومی شهرها به واسطه مناسب نبودن معابر شهری را ندارند و عملا نمی‌توانند از این حق بدیهی و قانونی خود استفاده کنند.

به این خدمت زیرساختی از جمله در حمل و نقل یا خرید کالا یا از آن‌ها مهم تر، انجام امور بانکی و مالی، جدی‌تر به نظر می‌رسد و به باور بسیاری از کارشناسان، ضرر و زیان تحمیل شده بابت آن، روزافزون است. نکته مهم دیگر در این خصوص، اتکای مسئولان به مسائل امنیتی برای اتخاذ تصمیم قطع اینترنت کشور بوده که حال

رسول فلکی ادامه داد: البته مناسب سازی معابر شهری صرفا به منظور استفاده معلولان نیست بلکه امروز سالخوردگان بسیاری در کشور زندگی می‌کنند که می‌توانند به واسطه این مناسب‌سازی معابر به راحتی و بدون کمک دیگران در شهرها تردد کنند.

پیرشدن جمعیت کشور طی دو دهه آینده دلیل دیگری است که رسول فلکی از آن به عنوان یکی از ضرورت‌های مناسب‌سازی معابر شهری نام ‌برد و تصریح کرد: روند سنی جمعیت و میزان زاد و ولد در کشور نشان می‌دهد جمعیت ایران در حال پیر شدن است لذا از همین امروز باید به فکر آینده بود و زیرساخت‌ها و بسترهای تردد آسان و با سهولت را برای پیران آینده کشور فراهم کرد.

این فعال و کنشگر مسائل اجتماعی با اشاره به شاخصه‌های مناسب سازی معابر شهری گفت: تعریض پیاده‌روهای باریک، ممانعت از تردد موتورسیکلت‌ها، ساماندهی دستفروشان پیاده‌راه‌ها، رعایت استانداردهای لازم برای سوار شدن معلولان در وسایل حمل و نقل عمومی و پر کردن چاله‌های شهری از جمله اقداماتی است که در این زمینه باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

رسول فلکی با بیان اینکه رضایتمندی همه شهروندان از امکانات شهری از جمله استانداردهای بین المللی است که امروزه در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار می‌گیرد، بهسازی و مناسب‌سازی معابر شهری را از جمله این استانداردها برشمرد و گفت: بدون تردید مناسب سازی معابر شهری رابطه مستقیمی با شادابی و نشاط اجتماعی معلولان دارد. معلولی که نتواند از خدمات شهری همچون سایر شهروندان استفاده کند خواه ناخواه به سمت گوشه نشینی سوق پیدا می‌کند و این بدترین حالتی است که می‌توان برای یک معلول متصور شد، لذا مسئولیت اجتماعی همه سازمان‌ها و ارگان‌ها از شهرداری گرفته تا سازمان بهزیستی ایجاب می‌کند گام‌های اساسی در این زمینه بردارند.

معماری ساختمان‌های سازمان‌های دولتی و خصوصی از دیگر مصائبی است که رسول فلکی از آن به عنوان یکی از بزرگترین چالش‌های معلولان در تردد به این سازمان‌ها یاد کرد و گفت: امروز بسیاری از ساختمان‌های دولتی قدیمی هستند و از آنجا که فکری برای تردد معلولان نشده است، عملا امکان استفاده معلولان از آنها فراهم نیست. همچنین بسیاری از شرکت‌های خصوصی از چنین امکانی بی‌بهره‌اند و این مسئله معلولان عزیز را در پیگیری کارهای اداری و سازمانی با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

وی در ادامه پیشنهاد کرد صدور پروانه ساخت برای ساختمان‌‌های جدید دولتی و مجتمع‌های بزرگ در شهرها مشروط به مناسب سازی معابر برای معلولان، جانبازان، کهنسالان و ... شود.

Let"s block ads! (Why?)

اعتراض قطع دسترسی پیام که آن، بست، عموم اتخاذ در و از این مورد است بهتر همگان تصمیم غیررسمی برای به برخی شده قیمت بندی بهره مجاری افزایش از تصمیم را بردن است بنزین و اینترنت بخواهند عبارت بهتر، سهمیه داشته ولو فراوانی باشد آشکار حفظ این و مجاری برای دفاع نتیجه آن، ایرانیان


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
یک پروانه‌های مهم افزودن , شرط یک مهم یک , ساختمانی ضرورت پروانه‌های یک , یک به ضرورت افزودن , یک ضرورت مهم پروانه‌های , افزودن یک ساختمانی ضرورت , یک پروانه‌های ساختمانی ساختمانی
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای bihoosh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bihoosh.ir